ПДФО+ВЗ+ЄСВ: Мінфін підготував проект об’єднаної звітності

Мінфін підготував проект наказу, яким вносяться зміни до власного наказу від 13.01.2015 р. № 4. Йде мова про форму та порядок подання форми № 1ДФ, в якій планується відображати відомості щодо нарахування сум ЄСВ. Тобто, Мінфін планує затвердити нову форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску та Порядок заповнення та подання податковими агентами та платниками єдиного внеску такого Податкового розрахунку.

Проект наказу розроблено у зв’язку з прийняттям Законів України від України від 19.09.2019 № 115-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податку на доходи фізичних осіб» (далі – Закон № 115) та № 116-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб» (далі – Закон № 116).

Законом № 115 внесено зміни до пункту 1 та пункту 4 частини другої статті 6 Закону № 2464, якими змінено порядок подання звітності про нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок). Зокрема, передбачено подавати звітність про нарахування єдиного внеску в розмірах, визначених відповідно до Закону № 2464, у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб (єдиного податку) до податкового органу за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки та порядку, встановлені ПКУ. Форма, за якою подається звітність про нарахування єдиного внеску у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб (єдиного податку), встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Законом № 116 внесено зміни до складу відомостей, які відображаються у Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ), які подають податкові агенти. Також запроваджено  єдину уніфіковану звітність з єдиного внеску і податку на доходи фізичних осіб для податкових агентів та платників єдиного внеску. Чинна форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом № 4, не містить встановлені вимоги щодо відображення відомостей щодо нарахування сум з єдиного внеску.

Таким чином, на виконання вимог підпункту «б» пункту 176.2 статті 176 розділу IV ПКУ та пункту 4 частини другої статті 6 Закону № 2464 виникла необхідність розробки проекту наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4», яким буде змінено чинну форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку.

За матеріалами:  http://www.visnuk.com.ua/